Rendkívül kedvezményes, többféle támogatást is nyújtó, komplex lakhatási megoldást kínál az MR Lakásalap.

Fülöp Attila kiemelte: a Lépj! Gyermekvédelmi Otthonteremtési Programra azért van szükség, mert a lakhatás, a valódi otthon alapvető biztonsági feltétel ahhoz, hogy valakinek jól és stabilan induljon az élete. Az a dolgunk, hogy stabil felnőtté váljanak azok a fiatalok, akik a gyermekvédelmi rendszerből kerülnek ki – tette hozzá.

Közölte, a programban alapvetően olyan lakhatási lehetőségért lehet pályázni, amelyet ma nem lehet megkapni piaci körülmények között.

Fülöp Attila kiemelte: a gyermekvédelemnek az a fontos feladata, hogy önálló életre nevelje az érintett fiatalokat azokkal a traumákkal és nehézségekkel együtt, amit gyerekkorukban átéltek. Az a célunk, hogy felnőtt korukban ne kelljen a szociális ellátórendszerre hagyatkozniuk, és saját rendezett kapcsolatokkal, saját önálló családban is tudjanak élni. A gyerekvédelem közösségi munka is, abban szükség van a kormányzatra, az önkormányzatokra, a civil és egyházi szereplőkre, valamint a gyermekvédelemben felnőtt fiatalnak munkát biztosítóra is – hangsúlyozta.

Az államtitkár emlékeztetett, két mintaprogramot elindítottak korábban: az egyik keretében a Facultas Gimnáziumban elindult egy olyan osztály, amely kifejezetten jó tanuló, jó képességű, gyermekvédelmis gyermekeknek szól azért, hogy felnőttként a közszolgálatban tudják kamatoztatni a tudásukat. A másik az Apponyi Franciska Jövőműhely Program, amely stabil munkahelyet kíván adni gyermekvédelemben felnőtt fiataloknak. Az új, most bejelentett program a „harmadik láncszem” – jegyezte meg, majd közölte: ez azoknak a fiataloknak szól, akik 18-35 év közöttiek és legalább két évet eltöltöttek korábban a gyermekvédelemben. További feltétele a programba való jelentkezésnek, hogy munkaviszonnyal rendelkezzenek.

Fülöp Attila elmondta, a programot a Belügyminisztérium támogatásával az MR Közösségi Lakásalap valósítja meg. Ebben az évben száz ingatlant szeretnénk bevonni a programba. Az első lakás – amely sajtótájékoztató helyszínéül is szolgált – egy csepeli panelházban található. Az első körben, nagyobb településeken, illetve városokban lesznek megpályázható lakások.

Németh Szilárd, a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos, volt csepeli polgármester kiemelte: a program egy nagyszerű lehetőség arra, hogy azok a gyerekek, akik család nélkül nevelkedtek, megkapják azt a lehetőséget a lakáshoz jutás révén, hogy ők is majd családot tudjanak alapítani. A programba bevont XXI. kerületi első lakás kapcsán azt hangsúlyozta, hogy Csepel közössége mindig a befogadásról volt híres, és azt kívánta, hogy a lakóközösség szeretettel fogadja majd a sikeres pályázót.

Emlékeztetett, a programot lebonyolító lakásalapot a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Református Szeretetszolgálat alapította segítve a rászorulókat.

A lakásalap ügyvezetői, Major Gábor és Lutár Balázs tájékoztatása szerint a most bejelentett program egy három éves fejlesztés eredményeként tudott elindulni, és az elsőként 18 településen 25 megpályázható ingatlan van.

A program honlapja az mrkl.hu/lepj oldalon érhető el.

 

Itt érheti el az eredeti cikket